Külön cikkben magyarázza a főszerkesztőt gyalázó cikkét a 444
Nagy port kavart a baloldali portál írása.
A Transzparens-csoport stratégiai igazgatója szerint súlyos médiaetikai aggályokat vet fel a 444 egyoldalú szerkesztési gyakorlata, amellyel a női vezetőképző hallgatói a Mathias Corvinus Collegiumot negatívan feltüntető cikk áldozataivá váltak.
A közélet női vezetőit képezné ki az MCC, eddig kevés sikerrel, de annál több fideszes politikussal – ezzel a címmel tett közzé éles hangvételű, gúnyos cikket a 444.hu két férfi újságírója. Nem ez az első alkalom, hogy a baloldali portál mindenáron megpróbál belekötni Közép-Európa legnagyobb tehetséggondozó intézményének szakmai munkájába. Legutóbb valótlanságokat tartalmazó, az olvasókat félrevezető írás jelent meg az Országos Mentőszolgálat és a Mathias Corvinus Collegium között létrejött együttműködés kapcsán, amit nem hagyott szó nélkül Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs vezetője sem.
A Női Közéleti Vezetőképzőről szóló cikk egy olyan eset, amelyhez foghatót nem tapasztaltunk az utóbbi években
– szögezte le a Mandiner megkeresésére Hoppál Hunor, a Transzparens-csoport stratégiai igazgatója, aki úgy látja, a 444.hu ezzel az írásával az egyoldalú szerkesztési gyakorlatot választotta a hiteles tájékoztatás helyett. Felidézte: az már előfordult, hogy egyetemi oktatók, vezetők közérdeklődést kiváltó tevékenységéről számoltak be a médiumok, de olyan, hogy egy oktatási intézmény nem közszereplő diákjait listázzák, még nem.
A szakember kijelentette, a cikk azért is egyedülálló, mivel egy országos médium a közérdeklődés fókuszába helyezte egy oktatási intézmény képzésének diákjait azáltal, hogy részletesen beszámolt a programban való részvételükről, tevékenységükről és karrierútjukról.
Ez véleménye szerint komoly médiaetikai aggályokat vet fel.
A stratégiai igazgató emellett úgy ítéli meg, hogy a 444 egyfajta listázást is elvégzett a lejárató cikkben, amelynek nagyon rossz történelmi konnotációja van.
Hoppál Hunor kiemelte: a Transzparens Újságírásért Alapítvány folyamatosan nyomonköveti a média működését, szakmai krédójában a tisztességes módon végzett újságírói munka elősegítése és a tudatos sajtófogyasztáshoz való hozzájárulás is szerepel.
A cikk megjelenésével a vezetőképző hallgatói az MCC-t negatívan feltüntető cikk áldozataivá váltak
– mutatott rá. Hozzátette, a Transzparens-csoport szerteágazó tevékenységi körében a médiatudatosság, valamint a tényellenőrzés témái mellett az egyetemeken tapasztalható politikai visszaélésekkel is foglalkozik, ennek kapcsán jött létre a tavalyi év végén a Transzparens Oktatásért projekt.
Nem ez a 444 első hasonló ügye: korábban a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Etikai Bizottsága elutasította, hogy a portál az Origo munkájának, arculatának bírálatát összekapcsolta a médiumot vezető újságíró személyes lejáratásával. A szerző szerint „tréfásnak szánt” cikke az „olvasók többségének átment”.
Ezt is ajánljuk a témában
Nagy port kavart a baloldali portál írása.
Nyitókép: képernyőmentés